DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2023

wpis w: Aktualności | 0

Każdy chciałby mieć życie jak w bajce: być księżniczką lub księciem, mieć czarodziejską moc lub latać czarodziejskim dywanem, mieć do pomocy 7 krasnoludków i żyć długo i szczęśliwie.  Jeśli myślicie, że to niemożliwe – mylicie się. W naszej szkole magia rodem z bajek działała przez jeden dzień – 3 listopada. Sala przedszkolna wypełniła się superbohaterami, cudownej urody księżniczkami, wróżkami i czarodziejkami, były Biedronki i Czarny Kot, Pikachu, Mario, piłkarze z Supa Strikas, był smok i jednorożec, oczywiście małe krasnoludki oraz duża Królewna Śnieżka. Bezpieczeństwa przeciwpożarowego pilnował  Strażak Sam z dość pokaźną skrzynką sprzętu p-poż.

Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas 1-3 zaciekawieni wysłuchali bajki ”Czerwony Kapturek” w wykonaniu głównej bohaterki, która pojawiła się zaopatrzona w koszyk wypełniony lekarstwami dla babci oraz smakołykami dla dzieci. Po wysłuchaniu bajki wspólnie wskazaliśmy na morał – dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych najbliższych nigdy nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom. Liczne zabawy ruchowe, wyścigi, gry karciane, układanie klocków i puzzli, gry edukacyjne z platformy Wordwall.net przypomniały dzieciom znane bajki, ich bohaterów oraz naukę z nich płynącą. Dzieci w nagrodę za wykazanie się wiedzą oraz sprawnością otrzymały od Czerwone Kapturka łakocie. W zamian, w podzięce za wizytę, dzieci zaśpiewały Kapturkowi piosenkę „Nieznajomy”, która na podstawie „Czerwonego Kapturka” ostrzega dzieci przed zaufaniem osobie nieznajomej.

Taki dzień pozwala dzieciom nie tylko puścić wodze fantazji, ale także wyciągnąć wnioski dla siebie z tych wszystkich bajkowych opowieści. Uczniowie i przedszkolaki zaczarowane w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przez cały następny rok nie tylko będą chętnie oglądać bajki, ale przede wszystkim ich słuchać i czytać.

Dzień Postaci z Bajek – Dysk Google