PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

wpis w: Aktualności | 0

UPAMIĘTNIENIE MOGIŁY ŚP. TADEUSZA JEŻA, ZAMORDOWANEGO PRZEZ NIEMCÓW ZA POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły uporządkowali i upamiętnili grób śp. Tadeusza Jeża, mieszkańca Woli Przemykowskiej, który za pomoc osobie pochodzenia żydowskiego został w 1943 roku bestialsko zamordowany przez niemieckiego żandarma Roberta Johna. W chwili śmierci Tadeusz Jeż miał zaledwie 24 lata. W tym szczególnym okresie, kiedy myślami wracamy do naszych bliskich, którzy już odeszli, warto wspomnieć i choćby symbolicznie upamiętnić także tych, którzy w czasie największej w dziejach tragedii, jaką była II wojna światowa potrafili odznaczyć się wielkim miłosierdziem. Wolontariat naszej szkoły objął mogiłę Tadeusza Jeżą całoroczną opieką.