VI KONKURS RECYTATORSKI

wpis w: Bez kategorii | 0

17 marca  w Naszej Szkole odbył się VI Szkolny Konkurs Recytatorski.  Uczniowie recytowali  wiersze o tematyce patriotycznej.

Uczniowie przygotowali wspaniałe recytacje, prezentując najpiękniejsze wiersze o Polsce, jej historii. Ponadto uczniowie klas najstarszych przedstawili utwory m.in.  Stanisławy Wiatr-Partyki, którą w 1940r. wraz z matką zesłano do północnego Kazachstanu, gdzie spędziła długie, chłodne i głodne 6 lat. Po latach zesłania wróciła do Polski w 1946 r.  Do dziś działa w Związku Sybiraków i Rodzinie Katyńskiej. Prowadzi publicystykę w radiu   i prasie, a nade wszystko uczestniczy w spotkaniach z młodzieżą. Tablice, pomniki, warsztaty edukacyjne, cykl audycji „Tobie, Polsko”, kasety… Poezja. Pani Stanisława ponadto spisuje wspomnienia o Syberii i Katyniu, składa kolejne tomiki wierszy. Jest inicjatorką i autorką wielu przedsięwzięć, warsztatów i wykładów o „Golgocie Wschodu”, których wysłuchało  już tysiące osób. Nasi uczniowie zaprezentowali m.in. jej wiersze: „Po nas przyszedł”, „Syberia”, „Trwamy”.

Konkurs prowadziły uczennice  klasy 7. – Magdalena Drytko  i Estera Rębacz.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Marta Tyrcha  (klasa 3), drugie- Antoni Giza (klasa 2).

Zwyciężczynią w kategorii klas 4-8 została  uczennica klasy 8.- Izabela Janeczek.  Tuż za nią uplasowała się Justyna Biś z klasy 7. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia: Kamil Biś (klasa 4.), Joanna Kozioł (klasa 4.), Gabriela Krzeczowska (klasa 5.), Maciej Mika (klasa 5.), Patryk Grajdura (klasa 8.).

Uczniowie, którzy zajęli 1. i 2. miejsce (w kategorii klas starszych), będą reprezentowali Naszą Szkołę w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim  Poezji Sybirackiej „My z tej samej Ojczyzny…”

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody w postaci książek i upominków.

W jury pracowały: pani Dyrektor Szkoły Iwona Kalisz-Drewko, pani Joanna Kawiorska – nauczycielka klas 2-3 oraz pani Renata Fornal-nauczycielka języka angielskiego.

Konkurs przygotowali polonistka Urszula Stańczyk i historyk Mateusz Michalski.