Małopolska Noc Naukowców 2019

wpis w: Bez kategorii | 0

27 września odbyła się jedna z najbardziej wyjątkowych nocy tego roku. W 9 małopolskich miastach zaroiło się od naukowców, ekspertów i głodnych wiedzy uczestników, którzy wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców 2019.

Główną ideą wydarzenia była popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, jak również zachęcenie ich do wybrania takiej ścieżki zawodowej.

Realizacja tych celów była możliwa dzięki zaangażowaniu ponad 1200 naukowców i pracowników instytucji partnerskich, w tym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ponad 1600 studentów oraz blisko 110 kół naukowych z 52 instytucji. To dzięki nim w przygotowywanym od miesięcy programie wydarzenia pojawiło się ponad 2 200 różnych aktywności.

Szeroki wachlarz aktywności odbywających się w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Chrzanowie, Niepołomicach, Andrychowie, Skawinie i Limanowej zachęcił do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców 2019 łącznie około 70 tysięcy osób.

Klasy 7 i 8 również uczestniczyły w tym wydarzeniu. Odwiedziły Tarnów