KONKURSY JĘZYKOWE

wpis w: Aktualności | 0

Jest nam ogromnie miło móc pochwalić się sukcesami językowymi naszych uczniów, a przede wszystkim ich chęciami oraz zaangażowaniem w proces nauki języka angielskiego.

W tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili i zostali wyróżnieni aż w trzech konkursach międzyszkolnych.

Jesienią uczeń klasy 7 – Maciej Mika zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy tego ogromnego osiągnięcia i trzymamy już kciuki za konkurs w roku szkolnym 2024/2025.

W styczniu nasze uczennice Joanna Kozioł i Zuzanna Małocha zajęły 3. miejsce w konkursie na świąteczną piosenkę anglojęzyczną organizowanym przez Zespół Szkół w Szczurowej, wykonując dwie piosenki „Ten Days of Christmas” oraz „Rudolph the Red Nosed Reindeer”.

Kolejnym konkursem w jakim nasi uczniowie wzięli udział był konkurs literowania Spelling Bee zorganizowany w marcu przez Publiczną Szkołę Podstawową w Niedzieliskach , w którym nasi uczniowie (Joanna Kozioł i Maciej Mika) godnie reprezentowali szkołę. Obydwoje uzyskali 100% dobrych odpowiedzi w podstawowej formie konkursu i przeszli do dogrywki, gdzie sprawdzana była wiedza i słownictwo spoza materiału. W dogrywce udało się Maciejowi wywalczyć dla naszej szkoły 1. miejsce w kategorii klas 7-8, co przy tak zaciętej rywalizacji i zaawansowanym poziomie zadań jest ogromnym osiągnięciem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom! 🙂