BEZPIECZNI NA DRODZE

wpis w: Aktualności | 0

3 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem policjantem. Mł. asp. Tobiasz Baka z Posterunku Policji w Szczurowej w przyjazny sposób poprowadził prelekcję najpierw dla klas 1-3, a następnie dla klasy „0” i przedszkola.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się zarówno pieszo jak i rowerem. Pan policjant zwracał uwagę na konieczność zapinania dzieci w fotelikach przez rodziców. Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami udowadniając, że temat bezpieczeństwa nie jest im obcy. Pan policjant opowiadał także o sytuacjach, w których należy wezwać pomoc korzystając z numerów alarmowych. Padły także pytania o to jak można zostać przyjętym do Policji i tu Pan policjant zwrócił uwagę na konieczność posiadania nieposzlakowanej opinii. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o jego codziennej pracy oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Każdy miał okazję wcielić się w rolę policjanta, przymierzyć mundur i czapkę, potrzymać lizak, czy założyć kajdanki. Dzieci w nagrodę za uwagę i aktywność otrzymały odblaski. Największą frajdę Pan policjant nam sprawił udostępniając swój radiowóz, za którego kierownicą każdy chciał zasiąść.
Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków ani starszych dzieci nie będzie obawiał się funkcjonariuszy Policji, a dzięki autorytetowi prowadzącego każdy bardziej zwróci uwagę na codzienne bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Już mamy chętnych do zawodu policjanta wśród naszych uczniów i przedszkolaków.

 

GALERIA ZDJĘĆ