Z ogromną radością ogłaszamy, że nasi najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej pomyślnie ukończyli swoją przygodę z ogólnopolskim programem edukacyjnym Mega Misja, organizowanym przez Fundację Orange. Przez ostatnie miesiące dzieci mierzyły się z cyfrowymi wyzwaniami, ucząc się, jak bezpiecznie i kreatywnie poruszać się w świecie nowych technologii.
Udział w programie to nie była tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim realne efekty edukacyjne. Nasi uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zaznajomili się z takimi pojęciami jak na przykład prawa autorskie, cyberprzestępstwa.
Dzięki staraniom pani Justyny Łukańskiej oraz pani Katarzyny Gaik, placówka mogła wziąć udział w tym prestiżowym projekcie i zdobyć nagrody o łącznej wartości 2 tysięcy złotych! Szkoła wzbogaciła się o cenne pomoce dydaktyczne i sprzęt, między innymi sala informatyczna została wyposażona w 2 nowoczesne tablety, które ułatwią naukę programowania i obsługi nowych mediów. Ponadto szkolny księgozbiór powiększył się o książki dla dzieci i młodzieży oraz audiobooki, które z pewnością umilą czas miłośnikom literatury. Nauczyciele otrzymali też dwa zestawy plastyczne do wykorzystania podczas zajęć. Szkoła wzbogaciła się również o nowe gry edukacyjne łączące naukę z doskonałą rozrywką. Wśród nagród znalazła się także chusta animacyjna, która wywołała mnóstwo uśmiechów podczas tegorocznej zabawy karnawałowej.
