FESTYN RODZINNY

wpis w: Aktualności | 0


8 czerwca w naszej szkole był wyjątkowym dniem. Na przyszkolnym boisku sportowym, na dzieci i ich rodziców czekało wiele miłych niespodzianek. Pani Dyrektor Iwona Kalisz – Drewko przywitała wszystkich, zapraszając do wspólnej zabawy. Rozpoczynając piknik skoczną muzyką, dzieci przystąpiły do wesołej rozgrzewki. Niespodziewanie dołączył do nas sympatyczny Minionek, którego uczniowie znają i uwielbiają. Po wspólnych zabawach muzycznych nadszedł czas na gry i zabawy zręcznościowe. Dla uczniów, przygotowane zostały stacje z zadaniami i grami, które wymagały precyzji, koordynacji i równowagi. Labirynty, byk Fernando, szwajcarski ser, basen z owocami, ścieżka sensoryczna, mini golf to tylko niektóre z atrakcji, z których można było korzystać. Chętne dzieci mogły pomalować twarze zamieniając się w super bohaterów, tygrysy, motyle i inne postaci. Na lubiących sztukę czekały farby i pędzle z folią. Powstało wiele pięknych prac plastycznych. Wkoło unosiły się kolorowe bańki mydlane. Dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek z kulkami oraz wielka zjeżdżalnia. Dzięki uprzejmości Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Bogumile Daniel-Zieja i użyczeniu dmuchańców, nasz piknik był jeszcze ciekawszy. W tle rozbrzmiewała wesoła muzyka. ,,Taniec Belgijski”, ,,Kowbojka” czy ,,Kaczuszki” to tylko jedne z wielu tańców integracyjnych, które udało się nam zatańczyć wspólnie ze wszystkimi uczestnikami imprezy.
Dzieci z klas młodszych zaprosiły swoje mamy do rywalizacji sportowej. Rozegrano turniej piłkarski, który przyniósł wszystkim wiele radości. W przerwach, na wszystkich czekały pyszne lody. Wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji czytania książek ,,Jak nie czytam, jak czytam”.
Na koniec pikniku, młodzież zorganizowała grę, na którą czekano z niecierpliwością. Zabawy z balonami na wodę to świetny pomysł na ochłodę. To był dzień pełen wrażeń. Uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców dowodziły, że piknik należał do bardzo udanych.