WYJĄTKOWE SPOTKANIE

wpis w: Aktualności | 0

18.10.2022 w naszej szkole odbyło się wspólne szkolenie nauczycieli z terenu gminy Szczurowa. To niecodzienne spotkanie było również wspaniałą okazją do integracji grona nauczycielskiego.  Temat szkolenia to „Rurowa Petarda”.

Od kilkunastu lat Boomwhackers czyli Bum Bum Rurki wykorzystywane są na całym świecie podczas pracy z dziećmi łącząc w sobie walory rozrywkowe i edukacyjne. Ich pomysłodawcą jest Craig Ramsell, uznany przez program Galileo za 4 najdziwniejszego twórcę biznesu na świecie. W Polsce jednym z propagatorów i instruktorów gry na Bum Bum Rurkach jest Dawid Gacek z krakowskiej Firmy Muzycznej. Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne Bum Bum Rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Instrument ten daje praktycznie nieograniczone możliwości zabawy i edukacji muzycznej.

Po czterogodzinnej zabawie wszystkie panie były zachwycone ogromem zastosowań poznanych  „instrumentów”: rurek, dzwonków naciskowych oraz dzwonków ręcznych. Wyszły z głową pełną nowych pomysłów na pracę z dziećmi w szkole i przedszkolu, a także z zamysłem organizacji kolejnych wspólnych szkoleń i wymiany doświadczeń.