LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

wpis w: Aktualności | 0

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją ww. inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.  Laboratoria przyszłości powstały w celu budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Nasza szkoła również bierze udział w tym projekcie.

W ramach programu Laboratorium Przyszłości zakupiona została:

– pracownia Druku 3D SkriLab z drukarką 3d wraz z potrzebnymi akcesoriami i szkoleniami dla uczniów i nauczycieli

– BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem

– Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 898D

-Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką

-LEGO® Education SPIKE™ Prime – zestaw podstawowy

-LEGO® Education SPIKE™ Prime – zestaw rozszerzający

-Zestaw: Robot Photon Edu + MagicDongle

-Zestawy konstrukcyjne SkriKit

– Roboty SkriBoty

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów. Zakupiony do szkoły sprzęt jest regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz kół zainteresowań. Nasi uczniowie mogą programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

We wrześniu odbyło się 14 lekcji z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego, matematyki, informatyki, koła fotograficznego, koła przyrodniczego, godziny wychowawczej i edukacji wczesnoszkolnej mogli zapoznać się z obsługą aparatu fotograficznego, robotów Photon, Ozobot, Beebot, Klocków Lego, Krikit i Korbo.

Zapraszamy do śledzenia naszych doświadczeń na stronie https://spwolaprzemykowska.pl/laboratorium-przyszlosci/