DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

wpis w: Aktualności | 0

20 września mieliśmy w kalendarzu bardzo ważne święto nieformalne tzn. Dzień przedszkolaka. W tym dniu nasze dzieciaki miały mnóstwo przyjemności. 

Młodsze pociechy kolorowały plakaty na Dzień Przedszkolaka a starsze własnoręcznie przygotowały pudełka na popcorn – kolorowały, wycinały i kleiły. Ale praca zaowocowała… i to smacznym, prażonym ziarnem kukurydzy, którego zapach rozniósł się po całej szkole. Mogliśmy dzięki temu poczuć się jak w kinie i przy spuszczonych roletach na naszym ekranie multimedialnym oglądnąć legendę „Dlaczego morze jest słone?” oraz Bajkę o Alicji w Krainie Czarów. Nie zabrakło również śpiewów i tańców przy ulubionych piosenkach tj. „Idziemy do Zoo”, „ W Układzie Słonecznym”, „ Na wakacjach było miło” itd. Na zakończenie przedszkolaki grały w swoją ulubioną grę „O rety krety” – tym razem zbijając krety z aktualnie poznaną literką tzn. „O”. Szło im jak zwykle świetnie. 

W tym dniu każdy przedszkolak mógł się czuć ważny, doceniony i pochwalony za swoją pracę, zdolności, talenty i wkład w budowanie naszej miłej, przedszkolnej atmosfery.