DZIEŃ EMOTIKONA

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 19  września w naszym oddziale przedszkolnym świętowano Dzień Emotikona. Te małe znaczki, tak często wstawiane do wszelkiego rodzaju wiadomości tekstowych, są również znane najmłodszym. Nasze dzieci bez problemu rozpoznawały emocje przedstawiane przez emotikony oraz ich znaczenia czy możliwe źródło. 

W tym dniu przedszkolaki układały z koralików do prasowania według wzoru różne emotki i inne symbole. Ćwiczyły tym samym małą motorykę oraz koordynację oko-ręka. Wiele radości sprawił dzieciom kontakt z nowymi technologiami, ponieważ miały okazję skorzystać z szerokich zasobów platformy edukacyjnej WordWall dopasowując zdjęcia dzieci wyrażających mimiką emocje do odpowiednich emotikonów oraz zagrać w emotikonowe memo. Dużą ekspresją i wyobraźnia w prezentowaniu stanów emocjonalnych uwidocznionych na pokazywanych przez nauczyciela emotikonach wykazały się dzieci w kolejnym ćwiczeniu.

Dzięki zbiorowi zdjęć uwieczniających ich różne miny powstała gra edukacyjna dostępna pod adresem https://wordwall.net/resource/35863631/emocje-przedszkolak%c3%b3w-w-dzie%c5%84-emotikony

Uczucia to ważna sprawa a ich właściwe rozpoznawanie i okazywanie ułatwia relacje nie tylko w przedszkolu ale i w życiu dorosłym. Dlatego ten dzień w przyjazny a nawet zabawny sposób pokazał dzieciom przy pomocy łatwych w odbiorze emotikon różnorodność uczuć, prawo do ich odczuwania i ekspresji.