DZIEŃ BEZ PLECAKA

wpis w: Aktualności | 0

Akcja Samorządu Uczniowskiego!

Akcja cieszy się poparciem wielu uczniów na całym świecie i sprawia mnóstwo radości. Jednak u jej podnóża nie leży zabawa, a trud dzieci z krajów afrykańskich, które nie mając plecaków zmuszone są pokonywać codziennie kilkukilometrową lub dłuższą trasę do szkoły niosąc swoje książki i przybory w rękach bądź plastikowych torbach.

Mongai Fankam, obecnie mieszkanka USA, będąc kilkuletnią dziewczynką chodziła wraz z matką pieszo na misje do Kamerunu (szkoły w Afryce często są przy misjach), później uświadomiła sobie, że wszystkim dzieciom byłoby o wiele łatwiej przemierzać odległą drogę do szkoły, gdyby miały plecaki. Aktualnie Mongai jest znaną aktywistką na rzecz poprawy sytuacji dzieci w Afryce. Idea „Dnia bez plecaka” narodziła się, gdy Mongai za zgodą dyrektorki swojej amerykańskiej szkoły podstawowej, zorganizowała akcję, polegającą na tym, że wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przyszli w jeden dzień bez swoich plecaków i toreb, aby na własnej skórze poczuć, co muszą przeżywać codziennie dzieci z Kamerunu i innych miejsc w Afryce. Następnie zorganizowano zbiórkę plecaków, a przy okazji także przyborów szkolnych dla dzieci z Kamerunu, z którego pochodzi matka Mongai. Od 2012 roku do „Dnia bez plecaka” przyłącza się coraz więcej szkół na całym świecie i coraz więcej ludzi może uświadomić sobie z jakimi trudnościami borykają się miliony uczniów, którzy mają bardzo trudną drogę do szkoły i nie stać ich nawet na zakup plecaka. Dzięki pomysłowi Mongai już kilkadziesiąt tysięcy plecaków wraz z wyposażeniem zostało przekazanych dzieciom z Kamerunu, Republiki Zielonego Przylądka, Liberii, Malawi, Nigerii, Sierra Leone, RPA, Togo, Toronto , Ugandy, Zimbabwe i lokalnie z Północnej Karoliny.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły BARDZO DZIĘKUJE wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję „Dzień bez plecaka”. Mamy nadzieję, że przeczytanie tego artykułu skłoni Was do przemyśleń i docenicie to, że na co dzień jest Wam łatwiej nosić książki i przybory w plecaku niż w tych rzeczach, w których taszczyliście je w miniony piątek.

Jesteśmy dumni z Was i doceniamy Wasze zaangażowanie  🙂

WIECZÓR JANA PAWŁA II

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 3 kwietnia o godz.17:00 na sali widowiskowej GCKCziS odbędzie się “Wieczór dla Jana Pawła II”, poświęcony 17 rocznicy śmierci Ojca Świętego. W tym szczególnym dniu będzie można zobaczyć i usłyszeć występ Chóru “Dzieci z Dworu”, montaż słowno -muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej ze Szczurowej oraz Koncert Orkiestra Dęta ze Szczurowej.

Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Posprzątaj z nami Małopolskę!

wpis w: Aktualności | 0

Wspólnie z uczniami, rodzicami i nauczycielami  już w piątek rozpoczęliśmy wielką akcję organizowaną przez Gminę Szczurowa- „Posprzątaj z nami Małopolskę „.

W pierwszym dniu akcji udzielali się uczniowie klas 1-5 wraz z nauczycielami i rodzicami a drugiego uczniowie klas 6-8 oraz najmłodsi – przedszkolaki.

Wszystkim bardzo dziękujemy. Dbajmy o swoją małą ojczyznę!!

Continued

POMOC UKRAINIE

wpis w: Aktualności | 0

W związku z działaniami wojennymi, które trwają na terytorium Ukrainy, społeczność ukraińska przybywa do naszego kraju w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.  W obliczu takiej tragedii nie można pozostać obojętnym. Dlatego od razu włączyliśmy się w akcję zbierania darów dla uchodźców ogłoszoną w naszej gminie. Szkoły i przedszkola stały się punktami zbiórki. Na apel odpowiedziało bardzo dużo osób dobrej woli.  Zarówno uczniowie jak i mieszkańcy przynosili: żywności, środki czystości i higieny, odzież, koce, artykuły dla dzieci, leki, materiały opatrunkowe i inne np. latarki, świece, zapałki. Należy pamiętać, że liczy się każda pomoc a potrzeby są ogromne. Część darów jest przeznaczona dla uchodźców już przebywających w naszym kraju. Są też dary zawożone za granicę bezpośrednio na tereny objęte wojną gdzie są one tak potrzebne i wyczekiwane. Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom i mieszkańcom za wsparcie i okazane serce.