Wycieczka klas 4-8 Poznaj Polskę

wpis w: Aktualności | 0

W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” odbyła się jednodniowa wycieczka autokarowa do Krakowa dla uczniów klas 4-8. Obejmowała dwa punkty edukacyjne z następującego zakresu tematycznego:

  1. Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila w Krakowie- Śladami Polskiego Państwa Podziemnego
  2. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie- Kultura i dziedzictwo narodowe

Uczniowie  mieli zapewnioną profesjonalną opiekę pilota wycieczki i certyfikowanych przewodników.

W  Muzeum  Lotnictwa uczniowie  mogli  zobaczyć stare modele  samolotów , śmigłowców, szybowców oraz wielu innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa.  Dużym zainteresowanie cieszył się śmigłowiec, do którego można było wejść i zwiedzić go od wewnątrz.

Uczniowie w trakcie wycieczki poznali zabytki i historię Krakowa oraz legendy związane z tym miastem. Zwiedzili Stare Miasto i po czym udali się do Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila w Krakowie.

Muzeum to jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce, upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego sile zbrojnej Armii Krajowej. Ideą Muzeum jest przedstawienie całościowego obrazu polskiego podziemia wraz z jego duchową genezą, obejmującą Polskę przedwojenną oraz kształtem jego dziedzictwa patriotycznego we współczesnej Polsce. Na wystawach zwiedzający mieli szansę doświadczyć osobistego wymiaru wojny i okupacji przez pryzmat osobistych pamiątek, fotografii archiwalnych i dokumentów, a także poznać losy, postawy i działania żołnierzy AK.

W trakcie wycieczki dzieci miały zaplanowany też ciepły  posiłek – obiad.