Szkolny konkurs plastyczno-historyczny

wpis w: Bez kategorii | 0

WIGILIA PRZY PUSTYM STOLE – PAMIĘTAMY O NASZEJ HISTORII – PAMIĘTAMY O SYBIRAKACH

W tym szczególnym dla nas czasie jakim jest Boże Narodzenie wracamy pamięci do naszych Rodaków, którzy za walkę o wolną Ojczyznę byli zsyłani na syberyjską katorgę. Wigilia na zesłaniu była dla nich wyjątkowo trudnym przeżyciem. Spędzali ją w głodzie, chłodzie, z dala od rodziny…tysiące kilometrów od domu. W ich sercu była wielką tęsknota, ale była także miłość do Polski. 

Uczniowie naszej szkoły dokładają starań aby pamięć o Sybirakach nie umarła. W tym roku dzieci z klas VI – VIII wzięli udział w szkolnym konkursie historyczno-plastycznym, który polegał na przygotowaniu reprodukcji jednego ze znanych obrazów o tematyce sybirackiej. Uczniowie inspirowali się dziełami tak słynnych malarzy jak między innymi Jacek Malczewski, Aleksander Sochaczewski czy Witold Pruszkowski. 

Wszystkie prace, które zostały wykonane są hołdem pamięci dla naszych Rodaków, którzy na przestrzeni 400 lat byli zsyłani na syberyjską katorgę. 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Anna Gulik (klasa VIII) i Magdalena Biś (klasa VIII)

II miejsce: Justyna Biś (klasa VI) i Zuzanna Giza (klasa VI)

III miejsce: Natalia Biś (klasa VIII)

Wyróżnienia: Katarzyna Prus (klasa VII), Zuzanna Cieśla (klasa VIII), Izabela Janeczek (klasa VII), Bartosz Badurski (klasa VII), Piotr Prus (klasa VI) 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po feriach.