ProgramujeMy Tarnowski

wpis w: Bez kategorii | 0

Nauka programowania „ProgramujeMY tarnowski” od września również w naszej szkole.

28 czerwca w odbyła się inauguracja kolejnej odsłony projektu realizowanego przez naszą Fundację – „ProgramujeMY tarnowski”.

Na spotkaniu realizatorzy projektu – EFRWP, Collegium Mazovia oraz Fundację Nowoczesnej Edukacji – przedstawili szczegółowo założenia i przebieg projektu. Duże zainteresowanie wzbudziły też klocki z serii LEGO WE DO 2.0, które w ramach projektu zostaną przekazane na rzecz szkół i w znacznym stopniu uatrakcyjnią zajęcia z dziećmi.

 

Program „ProgramujeMY tarnowski” ma na celu nabycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a także podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, w tym zwłaszcza nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Jednym z istotnych elementów warsztatów będzie także szkolenie z metod nauki programowania w klasach I-III na podstawie nowoczesnych scenariuszy zajęć, opracowanych na potrzeby projektu.

 

Tak przygotowani nauczyciele poprowadzą z uczniami cykl 15 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych w szkołach, w trakcie których wykorzystają zdobytą w czasie szkoleń wiedzę. Na potrzeby realizacji projektu wszyscy nauczyciele zostaną wyposażeni w tablety, a szkoły otrzymają co najmniej 5 zestawów klocków lego do nauki programowania.