Wycieczka zawodoznawcza

wpis w: Bez kategorii | 0

Uczniowie klasy VII naszej szkoły, w dniu 8 czerwca bieżącego roku, wybrali się wraz z nauczycielką Teodozją Turaczy na wycieczkę rowerową do Myśliwskiej Szczechy. Celem eskapady było spotkanie  zawodoznawcze  z   przedstawicielem profesji kucharz i kelnerka.

Na początek, gdy dotarliśmy na miejsce, szef kuchni opowiedział nam o tym, jak wygląda na co dzień praca w jego  zawodzie. Jakie młody człowiek musi mieć predyspozycje, by zajmować się przygotowywaniem posiłków. Opowiedział również o swojej drodze do zawodu, o takich małych zadaniach kulinarnych, od których zaczęła się jego pasja.

Drugą ciekawą osobą, która zechciała nam o swojej pracy opowiedzieć była pani kelnerka. Ona z kolei opowiadała o tym ,co musi wiedzieć, umieć i  jak się zachować , by pozyskać sympatię klientów.Każdy z tych zawodów wymaga dokładności, staranności, cierpliwości i odpowiednich predyspozycji, także zdrowotnych.

Ostatnia część naszej wycieczki miała charakter rozrywki; zajadaliśmy pizzę( i nie tylko), rozmawialiśmy,  a w końcu odwiedziliśmy mini zoo i osiołka Wieśka.

Wycieczkę zaliczamy do udanych.