TYDZIEŃ SPORTU

wpis w: Bez kategorii | 0

TYDZIEŃ SPORTU W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOLI PRZEMYKOWSKIEJ

26.05.2018r.SZTAFETOWE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI.  Grupa 11 osobowa  z  naszej szkoły wzięli udział w organizowanych  przez MKS Olimpijczyk   Sztafetowych Biegach Niepodległości .  Opiekunem była Beata Komorowicz.

26.05.2018r.WYCIECZKA ROWEROWA NA STADION  BRUK-BET TERMALICA W NIECIECZY. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki rowerowej , którzy  przejechali 38km , żeby aktywnie, zdrowo i sportowo spędzić  czas. Trasę jaką pokonali wiodła  z Woli Przemykowskiej przez Jadowniki, Wietrzychowice, Otfinów do Niecieczy docelowego punktu wycieczki, gdzie odpoczęli i nabrali sił do drogi powrotnej na stadionie  Termalica  .  W wycieczce uczestniczyła klasa V- VII wraz z opiekunami Iwoną Kalisz Drewko, Beatą Komorowicz i Ewą Majewską łącznie 21 osób.

28.05.2018r OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW.  Uśmiech, wspaniała zabawa , oraz słoneczna pogoda  towarzyszyła naszym najmłodszym uczniom w zmaganiach sportowych podczas Olimpiady Przedszkolaków . Każde dziecko,  w tym dniu  mogło poczuć się prawdziwym sportowcem uczestnicząc w licznych  zabawach i konkurencjach sportowych. W Olimpiadzie wzięło udział 24 uczniów wraz z wychowawcami Iwoną Kalisz- Drewko i Joanną Kawiorską.

28.05.2018r.WYCIECZKA ROWEROWA ŚCIEŻKAMI ROWEROWYMI NA WIŚLE I USZWICY.  W wolnych od nauki chwilach uczniowie chętnie wsiadają na rower ,żeby aktywnie i zdrowo  spędzić  czas.  Możliwe jest to dzięki powstałym trasom rowerowym na wałach rzeki Wisły i Uszwicy.  W wycieczce uczestniczyło 16  uczniów  z klas III- VI wraz z opiekunem  Beatą Komorowicz.

29.05.2018r.PIKNIK RODZINNY został zorganizowany z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Oraz Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się  uroczystą akademią , którą to dzieci przygotowały   dla swoich rodziców.  Po złożeniu życzeń dzieci  zaprosiły  swoje mamusie, oraz tatusiów do wspólnej zabawy. Wszystkim uczestnikom z okazji obchodzonych świąt życzymy wiele radości i miłej , wspaniałej, rodzinnej atmosfery każdego dnia. W pikniku wzięło udział 92  uczestników.

30.05.2018r.GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE odbyły się na boisku sportowym w Zaborowie.   W  turnieju wzięły udział drużyny szkół podstawowych z terenu naszej  gminy.   Statuetkę, oraz brązowe  medale zdobyła  drużyna z naszej szkoły  zajmując III miejsce.

30.05.2018r.WYCIECZKA PIESZA PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami Iwoną Kalisz-Drewko i Joanną Kawiorską poznawali uroki turystyki pieszej podczas wycieczki po najbliższej okolicy. Podczas wycieczki odpoczywali w remizie strażackiej w Zamłyniu.

30.05.2018r.GRY I ZABAWY KLAS 0-III. Uczniowie klas najmłodszych  uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych , w czasie których musieli  wykazać się szybkością , siłą i zręcznością, oraz sprawdzili  swoje umiejętności  pokonując  tor przeszkód.

01.06.2018r.TEST COOPERA , GRY I ZABAWY KLAS IV-VII. Uczniowie klas IV-VII podczas tygodnia sportu uczestniczyli w  grach i zabawach, oraz rywalizowali podczas Testu Coopera. Najlepszy wynik z testu Coopera  osiągnęła Zuzanna Nowak  ,wśród  chłopców  Mateusz Śliwiński.