Ewakuacja 2012

wpis w: Bez kategorii | 0

ewakuacjaW dniu 08.10.2012 r. przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Przemykowskiej-Natków została przeprowadzona ewakuacja próbna uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno – obsługowych.

 W ewakuacji brało udział 63 uczniów, 6 nauczycieli i 1 pracownik administracyjno obsługowy. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na boisku sportowym był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych oraz ogólnym apelu szkolnym zostały przypomniane powody ewakuacyjne oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły. Należy także podkreślić fakt, że uczniowie bez paniki lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji.

Tego dnia również strażacy przeprowadzili zajęcia z dziećmi na temat pierwszej pomocy oraz sposobów zachowania się podczas pożaru. Rozstrzygnięto też konkurs strażacki i wręczono upominki. Za organizację tego dnia serdecznie jeszcze raz dziękujemy strażakom z ochotniczej straży pożarnej.