Aktywnie po zdrowie

wpis w: Bez kategorii | 0

zdrowojemUczniowie klas 0-III przystąpili do programu edukacyjnego ?Aktywnie po zdrowie?, którego inicjatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

 

Akcja ma na celu przeciwdziałanie otyłości wśród najmłodszych, poprzez uświadamianie nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Hasło programu brzmi: ?Zdrowo jem, więcej wiem?. Program realizowany jest dzięki internetowej platformie komunikacyjnej poprzez serwis internetowy www.aktywniepozdrowie.pl.

Promowanie zdrowego stylu życia opiera się na warsztatach i konkursach. Uczniowie  mogą wykazać się wiedzą i kreatywnością, realizując rózne zadania konkursowe, np. organizując przedstawienia ?Na straganie?, stworzenie reklamy zdrowych słodyczy, przygotowanie menu dla ?Ziołowej Restauracji? czy założenie i prowadzenie uprawy ziół w klasowym ogródku. Na zwycięzców czeka sprzęt elektroniczny oraz inne nagrody rzeczowe o łącznej wartości 50 000 złotych.

W ramach programu przeprowadzone zostały następujące konkursy i zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców.

  1. Cukier? Nie, dziękuję!
  2. Poznajemy warzywa i owoce
  3. Najciekawszy plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody i ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i
  4. Zdobywamy odznakę Super Kucharzyka za najlepszy rysunek zdrowych słodyczy
  5. Produkty najbardziej polecane oraz niepożądane w diecie dziecka
  6. Najlepsza reklama zdrowych słodyczy
  7. Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?